Facebook

Wykładowcy

Paweł Syposz

Paweł Syposz

PRACOWNIA FOTOGRAFII TWÓRCZEJ I - II ROK, PRACOWNIA PORTRETU KREACYJNEGO II ROK, PRACOWNIA PEJZAŻU

Wykształcenie:

2012-2014 Uprawnienia pedagogiczne i andragogiczne. Ośrodek Szkolenia i Doskonalenia Nauczycieli ANED.
2012-2015 Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie, Wydział Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu w Poznaniu.
1994 -2000 Studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP Poznań – fotografia. Dyplom pod kierunkiem Krzysztofa Baranowskiego i Stefana Wojneckiego. Praca magisterska: „Zmiana pojęcia warsztatu w sztuce współczesnej”.
1986-1991 Technik, czeladnik fotografii.

Wystawy i nagrody:

Dokonania na polu sztuki w latach: 1989 – 2014 dostępne na www.syposz.com / Fotografia, diaporama, projekcja video, gest artystyczny, performance.

Ethan Mann

Ethan Mann

STUDIO ETHAN MANN II ROK

Wykształcenie i specjalizacja:

Ethan Mann przez wiele lat miał zróżnicowaną i wszechstronną karierę. Wyróżniał się we wszystkich dziedzinach swoim niestandardowym podejściem, wciąż szukając nowych rozwiązań, udoskonalając tym samym swój warsztat.

Pod koniec 2000 roku ukończył główny australijski Fashion Design Institute – studio projektowania mody w East Sydney TAFE.

Świat mody i podróży wprowadził go w inspirujące doświadczenia kulturowe, co przejawiało się w jego rosnące zainteresowanie technologią i sztuką fotografii. Ethan jest „wynalazcą obrazów” i rozwija się w dramatycznej scenerii, aby przekazać swoją wizję. Jego imponujący kinowy styl jest widoczny w różnych projektach fotograficznych, filmach oraz edytorialach, które zostały opublikowane w Harper’s Bazaar, GQ, Vogue, Women’s Health, AD, Cream Magazine, Latest Magazine i Esquire, żeby wymienić tylko kilka. Z jego pracami możecie się zapoznać na https://www.therealethanmann.com.

Poza szaloną pracą fotografii modowej – jest człowiekiem rodzinnym i zapalonym konserwatorem klasycznych samochodów Citroen HY oraz motocykli Honda.

Krzysztof Orłowski

Krzysztof Orłowski

PRACOWNIA DYPLOMOWA - Selfpublishingu oraz współczesne trendy w fotografii

Wykształcenie:

2010 – absolwent Wyższej Szkoły Fotografii AFA we Wrocławiu
Od 2013 – studentka Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, Czechy

Specjalizacja:

Od 2011 członek Stowarzyszenia Nowinart, gdzie prowadzi głównie warsztaty fotograficzne. W swojej pracy koncentruje się na ludziach i ich otoczeniu. Życie codzienne. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 2018 roku wraz z Piotrem Pytelem prowadzi wydawnictwo zinowe wydawnictwa 8991. Wydają fotograficzne ziny.

Parę słów od siebie:

W fotografii interesuje mnie człowiek i jego otoczenie. W pracy twórczej ważnym punktem jest dla mnie tożsamość, korzenie – to, skąd pochodzimy. Sam jestem ze Strzegomia.

Piotr Bujak

Piotr Bujak

CIEMNIA CYFROWA

Wykształcenie:

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Fotografia i Multimedia.

Działalność:

Zajmuje się zawodowo postprodukcją obrazu oraz edukacją z fotografii i postprodukcji. W dorobku posiada kilka kilka wystaw, między innymi kolektywu „Po Prostu”, Kraków Photo Fringe, Zielony Kontrabas Kraków oraz w Galerii Szewska Pasja. Specjalizuje się we wspomnianej już obróbką obrazu, jak również w fotografii dokumentalnej, selfpublishingu i portrecie.

Szymon Makuch

Szymon Makuch

PRAWO AUTORSKIE I ROK

Doktor, absolwent filologii polskiej oraz administracji, wiceprezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster, pełnomocnik Konsulatu Honorowego Republiki Łotewskiej, miłośnik prawa autorskiego.

Wojciech Małkowicz

Wojciech Małkowicz

PRACOWNIA PORTRETU I ROK, PRACOWNIA FOTOGRAFII UŻYTKOWEJ I ROK, PRACOWNIA KONTRASTÓW II ROK

Wykształcenie:

1992-1995 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L.Schillera w Łodzi – zwana Łódzką Filmówką – fotografia

1984-1990 Politechnika Wrocławska magister inżynier

Specjalizacja:

Przez wiele lat prowadził własne studio fotografii reklamowej. Profil studia obejmował szerokie spektrum tematów: aranżacje meblowe (Paged, Woodways), biżuteria, katalogi, fotografia techniczna. Wieleloletnia współpraca z Men’s Health i innymi tytułami wydawnictwa MPP (Women’s Health, Runner’s World, Auto Moto i Sport). Najwięcej satysfakcji daje mu fotografia dzieł sztuki i obiektów zabytkowych w ramach współpracy z Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wystawy i nagrody:

Wystawy indywidualne podsumowujące działania w różnych technikach fotograficznych. Cykl wspólnych wystaw wraz z projektantami biżuterii (wkrótce na www.malkowicz.com).

Parę słów od siebie:

Artystycznie rozdarty pomiędzy klasyką a awangardą. Niezmiennie zadziwiony żywotnością medium fotografii. W „wolnych chwilach” biega na nartach lub pracuje w technice wielowarstwowej gumy chromianowej. Interesuje się też historią designu i rzemiosła.

Łukasz Montygierd-Łoyba

Łukasz Montygierd-Łoyba

PRACOWNIA DYPLOMOWA - FOTOGRAFIA ANALOGOWA

Wykształcenie:

Instytut Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim
Wyższe Studium Fotografii przy „AFA”
Szkoła Fotografii Reklamowej „Promocja”

Specjalizacja:

Techniki analogowe, fotografia studyjna i artystyczna. Bezustannie się rozwija wchodząc w nowe przestrzenie artystyczne sztuki fotografii oraz metodykę nauczania.

Parę słów od siebie:

Równowaga serca, umysłu i oka daje idealny kadr. Równowaga twórcy i tworzywa to najprostszy sposób na nieśmiertelność. Fotografia to nie tylko technicznie poprawne skonstruowanie obrazka. To przede wszystkim zaklęte w kryształach srebra emocje. .

Aleksandra Śmigielska

Aleksandra Śmigielska

PRACOWNIA RETUSZU I OBRÓBKI OBRAZU CYFROWEGO

Wykształcenie:

Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie.
Ukończyła Akademię Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku gdzie aktualnie prowadzi wykłady w pracowni retuszu i obróbki obrazu cyfrowego.

Działalność:

Fotograf freelancer, pracuje jako retuszerka. Współpracowała z takimi markami jak: Orlen, Pierre Cardin, Wittchen, Nike, Bytom, 4F, Adidas i wiele innych. Prywatnie realizuje cykle z zakresu fotografii dokumentalnej i kreacyjnej. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i za granicą..

Koordynator i współorganizator festiwalu fotograficznego Białystok INTERPHOTO. Członek stowarzyszenia Forum Fotografii i Multimediów.

Łukasz Kania

Łukasz Kania

PRACOWNIA DYPLOMOWA

Wykształcenie:

Uniwersytet Artystyczny in Poznaniu Magister Sztuki degree Film and television image production and photography (limited to photography) 2006–2008. Dyplom w zakresie fotografii.

Działalność:

Color management specialist Color Management Consulting wrz 2015 – obecnie
Fineart Printer CMC Photo cmcphoto.pl wrz 2015 – obecnie
CMC Photo cmcphoto.pl wrz 2015 – obecnie
Owner – photography education and services workshop INCZ
Art Director and lecturer PHO-BOS/AFA 2008–2013
Photographer, marketing and photography projects coordinator SPP MODEL
AGENCY 2002–2008

Janusz Oleksa

Janusz Oleksa

DZIAŁANIA I ZJAWISKA WIZUALNE W FOTOGRAFII

Wykształcenie:

Studia w ASP w Poznaniu 1985-90, Dyplom w zakresie Wychowania plastycznego (prof. J. Dąbkowska-Zydroń) i Fotografii (prof. S. Wojnecki).

Specjalizacja:

Fotografia

Działalność dodatkowa:

Od 1989 asystent Katedry Fotografii, od 1998 adiunkt i kierownik Pracowni Podstaw Fotografii.

Parę słów od siebie:

Od 1985 związany jest z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, najpierw jako student (jeszcze w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych),później pracownik. Obecnie, już na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu jest zatrudniony w Katedrze Fotografii i prowadzi I Pracownię Fotografii. W Pracowni zajmuje się analizą i wyodrębnianiem podstawowych elementów składowych obrazu fotograficznego, klasycznymi i współczesnymi formami wypowiedzi oraz wybranymi elementami psychofizjologii widzenia. Od wielu lat jedną z form pracy ze studentami są wyjazdowe plenery fotograficzne związane z poznawaniem miejsc odmiennych od codziennej, otaczającej nas rzeczywistości. Zbiera również indywidualnie doświadczenia z miejsc „bardziej odległych” [wyprawy w różne rejony świata]. Wykorzystuje to między innymi w dwóch cyklach prac :” Projekt Svalbard” i ” Znaki”.

Mariusz Forecki

Mariusz Forecki

PRACOWNIA FOTOREPORTAŻU I - II ROK

Wykształcenie:

Absolwent słynnego Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy).

Działalność:

Obecnie jeden z najlepszych fotoreporterów w Polsce. Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. \”Nowe religie w Polsce – wyznawcy Kryszny\”, \”Nowy, wspaniały świat\”, \”Barwy władzy\”, \”Poza Rajem\”, \”Okruchy Dnia\”, \”BlueBox\”. Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczość w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (www.tamtamagency.com.pl). Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Jego zdjęcia pojawiają się w zagranicznych czołowych magazynach Świata.

Wojtek Sienkiewicz

Wojtek Sienkiewicz

PRACOWNIA METODYCZNA II ROK

Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Republika Czeska), związany zawodowo z branżą reklamową od 1998 roku jako grafik kreatywny i fotograf. Realizował projekty dla klientów z szerokiego spektrum – od farmacji (Pfizer), przez motoryzację (Bridgestone, Mobil, Suzuki), bankowość (Narodowy Bank Polski, Getin Bank) i branżę FMCG (Gerber, Nestle, Maspex).

Jakub Kowalski

Jakub Kowalski

PODSTAWY FOTOGRAFII, OBRÓBKA ZDJĘĆ - I ROK

Wykształcenie:

2002-2007 Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych – Uniwersytet Opolski (Instytut Sztuki) 

Specjalizacja:

Multimedia

Działalność dodatkowa:

Fotograf komercyjny. Od 1996 roku członek folklorystycznego zespołu pieśni i tańca „Jubilat” przy Świdnickim Ośrodku Kultury.

Wystawy i nagrody:

13 maja 2011 – indywidualna wystawa fotografii, rysunku i malarstwa pod patronatem Świdnickiego Ośrodka Kultury. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” 
22 lutego 2008 – indywidualna wystawa fotografii reportażowej pod patronatem ŚOK 
październik 2007 – zakwalifikowanie się do wystawy międzynarodowego konkursu fotografii w kategorii reportaż, organizowanego przez ŚOK 
2005-2007 – udział w cyklicznych imprezach fotograficznych „Fotomaraton” – ŚOK 
listopad 2005 – indywidualna wystawa fotografii, rysunku i malarstwa pod patronatem ŚOK